Огляд MSI MPG 271QRX QD OLED: топовий OLED-монітор з частотою оновлення 360 Гц

admin

[ad_1]

Огляд MSI MPG 271QRX QD OLED: топовий OLED-монітор з частотою оновлення 360 Гц

Цей монітор, без перебільшення, для справжніх чемпіонів, адже окрім топових характеристик MSI MPG 271QRX має по-справжньому чемпіонську вартість. Сьогодні розглянемо новий 27-дюймовий флагман з роздільною здатністю Quad HD та неймовірною матрицею OLED 360 Гц. Забігаючи наперед, монітор майже не має технічних недоліків, але компроміси все ж знайшли. Протестували новинку колориметром, виміряли енергоспоживання, зіграли в декілька відеоігор та готові поділитися досвідом використання.

Огляд MSI MPG 271QRX QD OLED: топовий OLED-монітор з частотою оновлення 360 Гц

MSI MPG 271QRX
45599 грн.

Плюси:

реалістичне зображення майже у всіх режимах; висока частота оновлення з низькими затримками; тонкий та стильний дизайн; відмінні кути огляду та висока контрастність; USB хаб, KVM та керування параметрами монітора з комп’ютера;

Купити в COMFY

Мінуси:

поворотний механізм не має автоматичної фіксації в горизонтальному положенні; повільна робота навігаційної клавіші в меню налаштувань; немає вбудованої акустики;

Купити в COMFY

8.8/10
Оцінка ITC.ua

Зміст

  • 1 Технічні характеристики MSI MPG 271QRX
  • 2 Комплектація
  • 3 Дизайн MSI MPG 271QRX
  • 4 Програмне забезпечення
  • 5 Дисплей
  • 6 Інтерфейси MSI MPG 271QRX
  • 7 Енергоспоживання
  • 8 Досвід використання
  • 9 Конкуренти та ціна MSI MPG 271QRX

Технічні характеристики MSI MPG 271QRX

Технічні характеристики MSI MPG 271QRX
Діагональ 27″
Тип панелі QD-OLED
Кут огляду 178°/ 178°
Крок пікселя 0.23 мм
Роздільна здатність 2560×1440
Яскравість (типова) 250 кд/м²
Контраст 1 500 000:1
Глибина кольору  8 біт + FRC
Час відгуку GtG 0,03 мс
Частота оновлення  360 Гц
Підтримка HDR DisplayHDR 400 True Black
Аудіосистема немає
Аудіороз’єм 3.5 mm jack
Display Port 1 x DP 1.4
HDMI 2 x HDMI 2.1
USB 3.x Type A x 2
USB 3.x Type C x 1
USB 3.x Type B x 1
Інше KVM-перемикач
PBP
Flicker-Free
Поворот екрана
Кріплення VESA
Енергоспоживання 35 Вт
Потужність роз’єму Type C 90 Вт
Розміри 610x422x242 мм
Вага (з підставкою) 8,3 кг

Комплектація

MSI MPG 271QRX має зручне пакування – коробка відкривається, повністю оголюючи доступ до монітора. Це значно краще, ніж висовувати пристрій в пінопласті назовні. Всередині знаходимо монітор, ніжку, опору, USB Type B та Display Port кабелі, паперову документацію, гвинтики тощо. Блок живлення вбудований в корпус, в комплекті лише кабель живлення 220 В.

Дизайн MSI MPG 271QRX

Монітор має неймовірно тонку панель, що створює певний шарм. Пристрій елегантний, естетичний, акуратно та якісно виконаний. Не менш приємним є механізм фіксації ніжки та опори. Зібрати монітор можна без гвинтиків – інженери додали особливий фіксатор, який на диво надійно тримає.

MSI MPG 271QRX повертається на 90 градусів і регулюється за висотою, що дуже добре, але є один нюанс. Герой огляду не має чіткої автоматичної фіксації в горизонтальному положенні, тобто можна повернути забагато в обидва боки. Після фото у вертикальному положенні, на око вирівняти його було не так аж і просто, а водяного рівня в комплекті немає.

Керувати монітором з допомогою навігаційної клавіші незручно. Справа не в її розміщенні (встановлена вдало та ергономічно), а в повільній роботі самого меню. При натиску відчувається затримка між кожним переходом. Прогорнути список до кінця займає багато часу через таку дивну поведінку.

Курс QA Manual
(Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.

Записатися на курс

Програмне забезпечення

Якщо користувач часто змінює параметри та режими відображення, то найкраще під’єднати USB Type B кабель до ПК. Після цього монітором можна керувати безпосередньо з OS Windows. Програма називається MSI Gaming Intelligence і не соромиться нав’язувати антивірус Norton.

Функціонал утиліти хороший, тут є маже все, що згодиться геймеру, дизайнеру чи фотографу. Безліч готових пресетів, ручні налаштування, режими трасування променів, RGB, AdobeRGB та багато ігрових. Тут можна підіймати яскравість, активуючи HDR. Як вказує виробник, пікова 1000 ніт.

Дисплей

OLED матриця з частотою оновлення 360 Гц та роздільною здатністю Quad HD – справжня мрія кіберспортсмена. Передавання кольорів максимально реалістичне, як для ігрового монітора. Виробник вказує 98% покриття Adobe RGB, 99% покриття DCI-P3 та 138% покриття колірного простору sRGB, що частково підтвердилося під час тестування колориметром. Річ у тім, що результати колориметра залежать від вибраного режиму відображення.

Наприклад, з sRGB отримуємо 100% покриття sRGB, що очікувано, але результати Adobe RGB, P3, NTSC дещо гірші.

Змінюємо режим на Adobe RGB і показники для кольорового простору Adobe покращилися. Тобто для максимально точного передавання кольорів потрібно правильно вибирати налаштування.

Курс QA Manual
(Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.

Записатися на курс

Підкладка матриці сіра, базова яскравість 250 ніт, в режимі HDR 400 (пік 1000). Насиченість кольорів на висоті, як і кути огляду. Побачити дефекти, вицвітання неозброєним оком буквально неможливо, окрім часткового відбивання світла у світлу пору доби. Глянсове покриття працює як дзеркало.

Можна подумати, що 250 ніт це мало, але порівнювати OLED та IPS з ідентичною яскравістю не зовсім справедливо. Органічні матриці краще себе поводять на сонці, мають більш насичені кольори, що створює враження вищого рівня підсвічування при однакових характеристиках на папері.  На практиці монітором оптимально користуватися з яскравістю 40-70%, не більше. Вночі можна опускати цей параметр ще нижче.

Чорний колір OLED дисплею абсолютно темний, тому MSI MPG 271QRX пріоритетно використовувати з темними фонами і такими ж темами оформлення, що додатково економитиме енергію.

Інтерфейси MSI MPG 271QRX

Монітор має стандартний набір відеопортів та USB хаб. Всього є два HDMI 2.1, один Display Port 1.4, USB Type C з підтримкою Power Delivery, USB Type B та 2x USB Type A. Під’єднавши монітор до ПК можна керувати його параметрами через графічний інтерфейс системи, що значно зручніше, ніж використовувати навігаційну клавішу.

При використанні HDMI кабелю максимальна частота оновлення буде обмеженою. В режимі ігрової консолі це 120 Гц, а в режимі комп’ютера 144 Гц. Display Port знімає всі обмеження і дозволяє використовувати монітор на повну. Система дозволяє вибрати 120, 240 або 360 Гц. У всіх випадках Windows 11 показує в налаштуваннях глибину кольору 8 біт.

Енергоспоживання

Монітор виявився досить економним, особливо з використанням темних кольорів на екрані. Під час ігор і перегляду фільмів пристрій споживає лише 30-35 Вт електроенергії. Рівень яскравості майже не впливає на цей показник, змінюючи його на 2-5 Вт в більшу чи меншу сторону, тому надто сильно знижувати підсвічування для економії немає сенсу.

З максимальною яскравістю та повністю білим фоном на екрані отримуємо трохи більше ніж 47 Вт. Як для своєї діагоналі, частоти та функціоналу MSI MPG 271QRX можна вважати економним монітором. Для прикладу, 34 дюймовий MSI MEG 342C QD-OLED споживав до 80 Вт з використанням білих тонів та HDR.

Зауважимо, що герой огляду може видавати до 90 Вт через роз’єм USB Type C, якщо до нього під’єднати ноутбук з підтримкою Power Delivery. Так само певну кількість енергії споживатимуть пристрої, підключені через USB Type A. В теорії сумарне енергоспоживання може досягнути 150 Вт, що навряд чи перегріє вбудований БЖ. Пірометр фіксував трохи більше ніж 30 °C на задній частині корпуса.

Досвід використання

MSI MPG 271QRX

MSI MPG 271QRX залишив багато позитивних вражень за тиждень тестування. За монітором приємно працювати та грати, особливо в динамічні забавки, але проблемою є те, що далеко не кожен ПК може змусити героя огляду працювати на повну.

Процесори Intel Core i5-14600KF та AMD Ryzen 9 7900 далеко не у всіх іграх давали 300+ FPS. Counter Strike 2 показує на 50-60% менший FPS, як це було в CS GO. Звісно, відеокарта відпочивала як на курорті, завантажуючись на 25-40%. В ААА іграх навіть з генерацією кадрів майже неможливо отримати 360 FPS.

Також різниця між 240 і 360 Гц не така велика, як може здатися і пересічний користувач може просто не помітити її. Це підіймає питання раціональності таких моніторів, але відповісти на нього можуть лише ті, хто грає в ігри на професійному рівні.

Найкращі гравці вже давно досягнули межі своїх фізичних можливостей, тому далі вирішує обладнання, яке хоч на трохи збільшує шанси на успіх проти таких же досвідчених противників. Та чи вартує воно переплати? Для пересічного користувача однозначно ні, це виключно професійний монітор для топгравців.

Огляд MSI MPG 271QRX QD OLED: топовий OLED-монітор з частотою оновлення 360 Гц

Згодився вбудований USB хаб, до якого була під’єднана комп’ютерна периферія. Приємно й те, що монітор споживав невелику кількість енергії. Єдине, що розчарувало – відсутність вбудованої акустики. Хоча б якісь 2 х 3 Вт динаміки не завадили б, для галочки.

Конкуренти та ціна MSI MPG 271QRX

Огляд MSI MPG 271QRX QD OLED: топовий OLED-монітор з частотою оновлення 360 Гц

Офіційна вартість MSI MPG 271QRX складає 45 999 грн. Це чимала сума, як для ігрового монітора, але прямих аналогів в нього зовсім небагато. OLED матриця дає низькі затримки, реалістичні кольори та високу контрастність, тому даний монітор може зацікавити найвимогливіших кіберспортсменів, які втомилися від сіризни чорного на своїх IPS 360 Гц моніторах.

Розглянемо декілька найближчих конкурентів з OLED матрицями і високою частотою оновлення, хоча комбінацій OLED+360 Гц в конкурентів немає (принаймні в Україні).

Acer Predator X27Ubmiipruzx має частоту оновлення 240 Гц, плаский матовий екран і схожий набір інтерфейсів. Перевагою є менша вартість і вбудована акустика аж на 10 Вт. Ціна 36 000 грн.

Corsair XENEON 27QHD240 може похвалитися вищою яскравістю 450 ніт (в режимі HDR) та більшою кількістю USB. Флагманський монітор за всі гроші світу для тих, хто грає на професійному рівні. Ціна 49 500 грн.

LG UltraGear 27GR95QE є класичним представником свого класу. За свої гроші він пропонує баланс характеристик, які неодмінно оцінять кіберспортивні атлети. Ціна від 35 000 грн.

8.8/10
Оцінка ITC.ua
Яскравість, HDR
9

Яскравість начебто «невисока», але картинка дуже насичена
Кольори, кути огляду
9

Реалістичні кольори, але за умови вибору відповідного режиму
Частота, затримки
10

Ідеальний для кіберспортивних ігор
Інтерфейси, ене-вність
9

Економний монітор зі всіма потрібними роз’ємами
Ціна
7

Раціональність покупки під питанням за наявності на 40% дешевших 240 Гц OLED моделей

Висновок:

MSI MPG 271QRX стане справжнім скарбом для геймерів, які цінують не лише високу частоту оновлення, а й саму якість зображення. Проте монітор можуть дозволити собі далеко не всі. Висока вартість є головним серйозним недоліком, хоча й прямих конкурентів в героя огляду немає, принаймні на ринку України. За $1000 це був би майже ідеальний монітор, але поки вартість значно вища.

Унікальний і якісний продукт для тих, кому принципово важливо отримати топові характеристики, неважливо за які гроші. Для більшості MSI MPG 271QRX не є раціональною покупкою, адже моделі з частотою 240 Гц до 40% дешевші, а різницю побачить далеко не кожен. Вузькоспеціалізований флагман для кіберспортивних поціновувачів абсолютно темного чорного та реалістичних кольорів.

Чи потрібен він користувачу, який грає зі співвідношенням вбивств до смертей менше 1.0? Навряд чи 360 Гц йому сильно допоможуть. До того, MSI MPG 271QRX потрібно ставити в пару до топового ПК, адже далеко не кожна система забезпечить більше ніж 300 FPS в популярних іграх.

Купити в COMFY

Висловлюємо подяку компанії MSI за наданий для огляду монітор MSI MPG 271QRX

[ad_2]

Источник

Вам может понравиться