57% айтівців в Україні вважають, що їм недоплачують — дані DOU

Понад половина українських IT-фахівців висловлюють незадоволення рівнем своєї поточної оплати праці. Найвищий рівень незадоволення зарплатою — серед фахівців з офіс-менеджменту, Artists/Animators, проджект-менеджерів і QA, пише DOU. 

Читайте также: СЕО «Укрпошти» Ігоря Смілянського можуть звільнити з посади після рішення НБУ

Що сталося

У грудні 2025 року DOU провів велике опитування серед понад 10 000 українських ІТ-спеціалістів, щоб з’ясувати, наскільки вони задоволені своїм рівнем доходу. У ньому айтівців питали, як вони оцінюють свою компенсацію: чи відповідає вона кваліфікації, чи навпаки компанія недоплачує або платить вище за середній рівень на ринку.

Загалом 57% айтівців відчувають, що їхня зарплата є нижчою за те, на що вони заслуговують або що пропонує ринок. Найбільше таких відповідей — серед фахівців з офіс-менеджменту. У цій категорії недооціненими себе вважають 75% респондентів.

Далі в рейтингу незадоволених —Artists/Animators з показником 65%, проджект-менеджери з 63% і QA-фахівці з 61%.

Є й групи, які частіше задоволені оплатою. Йдеться про аналітиків, фахівців з AI / ML / DS / Data Engineering, Product-менеджерів, Legal-фахівців і спеціалістів з DefTech, зокрема інженерів БпЛА. У цих напрямах респонденти частіше кажуть, що зарплата відповідає їхній кваліфікації або навіть вища за середню на ринку.

Читайте также: Альянс «5 очей» попереджає про ШІ глобальні кібератаки на бізнеси та уряди у найближчі місяці

Серед програмістів незадоволених також більшість — 56,5%. Найчастіше скаржаться на недостатню оплату Full Stack та Front-end розробники. Натомість фахівці напрямку Systems & Infrastructure найрідше вважають себе недооціненими.

Серед QA-спеціалістів загальний рівень невдоволення становить 61%. Найбільше тих, кому недоплачують, серед мануальних тестувальників та менеджерів з тестування. Водночас спеціалісти рівня SDET є найбільш задоволеними своїм доходом у цій категорії.

Цікаво, що майже кожна третя ІТ-компанія в Україні завершила рік у збитку. Фактично 68% українських ІТ-компаній завершили 2025 рік із прибутком, але 31,3% зафіксували збитки.

Читайте также: Чому власникам компаній потрібно спершу вибудувати довіру, а вже потім монетизувати увагу

Коментарі

Коментарів ще немає. Будьте першим, хто розпочне обговорення!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *