Samsung більше не найдорожча компанія Південної Кореї — хто зайняв її місце

SK Hynix обігнала Samsung Electronics за ринковою капіталізацією і стала найдорожчою компанією Південної Кореї на тлі буму на чипи пам’яті для систем штучного інтелекту. Про це пише Reuters. 

Читайте также: Mastercard урізала рекламний бюджет на 70% і піднялася в рейтингах брендів

Що сталося

Акції SK Hynix зросли на 5,6% і закрилися на рівні, який підняв ринкову капіталізацію компанії до 2 080,4 трлн вон ($1,35 трлн). Для порівняння, капіталізація Samsung Electronics без урахування привілейованих акцій становила 2 066,7 трлн вон ($1,34 трлн). Так SK Hynix вперше випередила Samsung, яка утримувала перше місце з 2000 року.

Головний драйвер цього стрибка — чипи HBM, або пам’ять із високою пропускною здатністю. Саме її використовують у системах штучного інтелекту для таких клієнтів, як Nvidia та Alphabet. За рік акції SK Hynix зросли більш ніж на 340%, а сама компанія стала одним із головних бенефіціарів глобального AI-буму.

У Samsung на це відреагували стримано. Компанія заявила, що коректно рахувати її капіталізацію разом із привілейованими акціями. У такому випадку вона становить 2 246,4 трлн вон ($1,46 трлн). Але сам факт залишається: на звичайних акціях ринок уже побачив нового лідера.

Читайте также: Акції Getty Images підскочили на 200% після ліцензійної угоди з OpenAI

Чому це цікаво

Історія SK Hynix виглядає ще цікавіше, У 2002 році тодішня Hynix Semiconductor ледве не продалася Micron через борги після агресивного розширення. Після, у  2003 році, її акції значно впали до 135 вон ($0.09–0.10). А у 2023 році компанія ще звітувала про операційний збиток у 7,73 трлн вон ($6 млрд) через спад на ринку пам’яті.

Перелом стався тоді, коли SK Hynix не згорнула інвестиції в HBM навіть під час слабкого циклу. Ця ставка спрацювала. Уже у 2024 році компанія отримала рекордний на той момент операційний прибуток у 23,5 трлн вон (близко $18 млрд). На відміну від стандартної пам’яті, HBM тісно інтегрується з AI-процесорами. Це створює вищі бар’єри для конкурентів і дає виробнику сильнішу позицію в ціноутворенні.

Принагідно нагадуємо, що Samsung розпочала розгортання бета-версії One UI 9 для лінійки Galaxy S26. Зареєструватися в програмі можна через застосунок Samsung Members, але тестування буде доступне не на всіх ринках. До списку країн, де відкриють бета-програму, входять США, Велика Британія, Німеччина, Індія, Польща та Південна Корея. 

Читайте также: Вони можуть «з’їсти» економіку: СЕО Microsoft розкритикував AI-гігантів

Коментарі

Коментарів ще немає. Будьте першим, хто розпочне обговорення!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *